УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Найбільш затребувані професії в 2021 році

2020 рік кардинально змінив уявлення про традиційні умови роботи і поміняв ставлення до дистанційної роботи.

Регулярні карантини і робота з дому позбавили і позбавляють людей щоденного спілкування, багато хто відчуває себе нещасними і самотніми, їх пригнічує постійна тривога за своє здоров'я і стан близьких, до цього домішується страх втратити роботу. Ці почуття мучать навіть представників затребуваних професій.

Пандемія, що почалася в минулому році принесла в рік нинішній скорочення працівників, зниження можливості знайти роботу за кордоном, затримки виплат заробітної плати та зменшення її розмірів. Проблеми із зарплатою спостерігаються повсюдно: в бізнесі, на підприємствах і в державних установах.

Тенденції змін на ринку праці в умовах пандемії

У 2021 році пандемія продовжуватиме змінювати ринок праці. Експерти говорять про те, що будуть повторюватися зміни, що почалися в 2020. Тенденції змін такі.

Дистанційна робота

В Україні, як і в усьому світі, близько чверті працівників прагнути повернутися в офіси, стільки ж – обирають роботу онлайн, а половина опитаних хотіли б мати змішаний робочий тиждень-1-2 дні в офісі, а решта онлайн.

Не секрет, що багато питань управління виробництвом і просування продукції вимагають контакту фахівців на регулярній основі. Найбільш затребуваним якістю співробітником стануть хороші навички комунікації і здатність висловлювати свої думки простою мовою, чітко і зрозуміло. У той же час рутинна робота онлайн і виконання щоденних обов'язків хороша і прийнятна для виконавців.

Зниження мобільності ринку праці

Бажання переживати труднощі разом з сім'єю, не покидаючи рідний дім веде до того, що працівники вважають за краще наявність постійної роботи, а не пошуки по країні кращої долі і кар'єрного зростання. Так було в 2020 і це положення збережеться в найближчі рік або два.

Експерти висловлюються про вирівнювання ринку праці в наступні роки і перенесення виробництва з великих міст і областей в більш дрібні. За цим перенесенням потягнуться і працівники, їх буде залучати постійна робота, заробіток, більш дешеве життя і можливість придбати в кредит за ті ж гроші будинки і квартири набагато більші, ніж у столиці.

Автоматизація рутинних процесів просувається слабо

Бунт машин і повна автоматизація виробничих підприємств відкладається. Натомість спостерігається зростання затребуваності вузькоспеціалізованих робітничих кадрів високої кваліфікації. Саме тому попит на робітників з низькими кваліфікаціями падає.

Роботодавці надають перевагу працівникам, які володіють популярними професіями в Україні таких як електромонтери, газо та електрозварники, швачки, пекарі, муляри, кахельники, малярі, автомеханіки.

Затребуваність фахівців вузької спрямованості

У 2021 зберігається зростання попиту фахівців вузького профілю. Найбільш затребуваними і перспективними професіями в Україні будуть вузькі професіонали з IT сфери, які володіють знаннями і навичками в областях:

  • Інформаційної безпеки.
  • Впровадження автоматизації.
  • Розробки цифрових платформ для платіжних систем.
  • Розробки та впровадження технологій штучного інтелекту.

Роль команди

У цей складний період нестачі або повної відсутності повноцінного міжособистісного спілкування роботодавцям і компаніям важливіше не топовий співробітник, а можливість зібрати команду, яка буде давати результати в будь-яких умовах роботи.

Зміна позиції ринку праці

Сьогодні ринок праці – це ринок роботодавців. Але в умовах нестачі певних навичок не виключається можливість того, що Умови почнуть диктувати ті, хто володіє затребуваними навичками. А також ті, хто має здібності до швидкого перенавчання з метою отримання додаткових навичок і зміни кваліфікацій.

Які професії чекають українців у майбутньому

Відставання нинішньої освіти від вимог ринку праці є проблемою. Світові експерти вважають, що будуть найбільш затребувані фахівці для розробки, створення і впровадження технологій і новітньої техніки з урахуванням стрибка прогресу, а також спеціальності для забезпечення життя, довголіття і підтримки здоров'я людей.

Ось перелік найбільш затребуваних напрямків і спеціальностей майбутнього:

  • Нові технології майбутнього: архітектор територій; фахівець з робототехніки; Інженер-проектувальник різного профілю; фахівець з 3D-друку; розробник, диспетчер безпілотних апаратів; космогеолог;
  • Цифрові та IT-технології: ппроектувальник «розумного середовища», «розумних будівель »; програміст; аналітик даних; фахівець, аналітик з кібербезпеки; розробник технологій блокчейн; розробник віртуальної, доповненої реальності; фахівець з цифрового контенту; цифровий лінгвіст;
  • Розвиток екологічності виробництва і життя: еко аналітик в будівництві; фахівець з альтернативної (сонячної, вітрової і т. д.) енергетики; біоетик; ресайклінг-дизайнер; фахівці з «сіті-фермерства»;
  • Збереження людського здоров'я: біогенетик; біоінженер; біоінформатик; біофармаколог; телехірург, ІТ-лікар; медична сестра; Фізіотерапевт; нейропсихолог.

Варто також ознайомитися з популярними онлайн і оффлайн професіями, які не завжди відомі, але на думку експертів будуть популярні, якщо не в 2021, то в 2031 точно. Ось деякі з них:

  • Інженер-еколог. Спеціаліст по роботі з інноваційними технологіями і способам захисту навколишнього середовища.
  • Розробник смарт-пристроїв. Займається розробкою софта для окулярів, лінз, годинників та інших пристроїв для полегшення і поліпшення якості життя людей.
  • Імідж-мейкери. Імідж-консультанти надає послуги та поради для того, щоб клієнт міг добре виглядати в різні моменти життя.
  • Менеджер-інженер медзакладів. Збирає і застосовує все нові технології і рішення, які необхідні для поліпшення організації профілактичної та лікувальної справи.
  • Менеджер інтернет спільнот компанії. Обов'язки полягають у контролі та організації спілкування з клієнтами та спільнотами навколо компанії.
  • Менеджер-професіонал по роботі з клієнтами. Надає необхідну допомогу клієнтам, при покупці в Інтернеті товару або послуги.
  • Спеціаліст по роботі з інтернет-контентом. Це ті люди, які наповнюють змістом Інтернет. Серед них копірайтери, редактори, коректори, менеджери проектів, розробники сайтів та інші.
  • Менеджер цифровому маркетингу. Продає товари і послуги через рекламу в соцмережах і на інтернет платформах.
  • Спеціаліст з кібербезпеки та захисту даних. Назва говорить сама за себе. Основний обов'язок полягає у вибудовуванні захисту даних і відображення кібератак, заражень вірусами та інших спроб злому.
  • Менеджер з утилізації відходів. Основне завдання – дивитися на проблему сміття внутрішнім поглядом для вирішення завдань утилізації або повторного використання відходів, створювати інноваційні проекти для боротьби зі сміттям і відходами.
  • Спеціаліст з електронної комерції. Основна компетенція – онлайн продажу та їх поліпшення.
  • Онлайн доглядальниця-аніматор. Эте, що ви можете зробити, це зробити. Його найматимуть для того, щоб проводити час з літніми клієнтами через інтернет-платформу.
  • Інженер-генетик. Займається виявленням ряду спадкових патологій задовго до появи клінічних симптомів.

Описи найбільш перспективних і затребуваних професій в різних сферах.

Перш, ніж говорити про затребуваних високооплачуваних і перспективних професіях варто згадати про тих, які найбільш постраждали в період пандемії і попит на них буде продовжувати знижуватися і в 2021.

Кордони закриті, туризм практично припинений. Під час нокдаунів не працюють місця масових розваг, а ресторани і кафе або обмежені в часі роботи або повинні працювати тільки на винос або з доставки. Кухарі, працівники готелів, аніматори і координатори підприємств, тренера та інструктори з фітнесу або потрапили під скорочення або працюють на півставки, а іноді навіть на чверть від покладеного винагороди. Нових вакансій на ці позиції практично не відкриваються.

Знизилися або відсутні вакансії на фахівців з продажу, персоналу та оплати рахунків. Більше не є необхідними менеджери з продажу та бухгалтера.

Професії, до яких змінилося ставлення

Слід назвати два напрямки які існували завжди, але навіть найбільш затребувані професії в них, до пандемії забезпечувалися за залишковим принципом. Це – середня освіта і медицина. Лікарі і вчителі не входять в розряд високооплачуваних професій, проте локдаун і наступ ковида підняли значимість цих професій.

Почнемо з вчителів. Багато батьків не очікували побачити вчителів у себе вдома на екранах ноутбуків і комп'ютерів. Зате вони змогли розібратися хто винен в поганих знаннях, і найчастіше це були не вчителі, а учні, не завжди серйозно відносяться до занять. Дистанційне навчання дозволило зрозуміти і підняти значимість вчителя. Хоча підвищення зарплат не збігається з очікуваннями, ця професія завжди затребувана.

Лікарі та медичні працівники. Як експерти, так і хедхантери констатують факт того, що робота медиків стала престижна і почесна медичні фахівці завжди можуть знайти собі роботу. Для більшого успіху і впізнаваності необхідно крім наявності професійних знань не мати проблем при роботі з комп'ютером, посувати себе і свої знання в соцмережах, спільнотах і на форумах як російськомовних, так і зарубіжних. Плюсом буде знання іноземних мов і навички спілкування.

Медичні вакансії відкриваються практично щодня. Найбільш затребувані професії в медичній сфері – інфекціоністи, дипломовані і практикуючі медсестри, фтизіатри, ендокринологи, сімейні лікарі, стоматологи, хірурги-онкологи, косметологи і фахівці з пластичної хірургії.

Працівники фармації. З приходом Ковід - 19 додалося навантаження у провізорів і фармацевтів. Необхідність в антивірусних препаратах, масках та інших засобах захисту зросла в рази. Фахівці фармацевтики увірвалися в десятку популярних і аптечний напрямок продовжує вважатися одним з перспективних.

Як би не змінювався світ, ніякий штучний інтелект не замінить професій, пов'язаних з навчанням або забезпеченням здоров'я. Ці професії завжди залишаться актуальними і затребуваними. Хотілося б до того ж, щоб вони стали ще й високооплачуваними професіями.

Топ професій, які не втрачають актуальності

Програміст. Найбільш високооплачувані професії в Україні – це С++ програмісти. Їх заробіток за офіційними даними досягає до 65 000 грн. До 63 000 отримують Java програмісти, а працюють з мовою Python – до 51 000 грн. Це нижче того рівня зарплат, які виплачують за кордоном.

Водії таксі. Ця ніша дає не тільки повну зайнятість. Тут можна вибирати графік роботи і вид зайнятості, тому в період карантинів і нокдаунів ця діяльність зручна для багатьох претендентів. Кількість вакансій на сайтах з пошуку роботи з початку року зросла на 19%. Їх зарплати різняться по регіонах і залежать від графіка виходів на лінію, а також від наявності свого транспорту. Вилка зарплат по країні становить 10 000 -32 000 грн. Слід мати на увазі, що 85% вакансій розміщено в Києві, Харкові та Дніпропетровську.

Фахівці з логістики. Для перевезення і доставки вантажів всередині країни і за кордон потрібно врахувати велику кількість факторів. І це не тільки маршрут, спосіб доставки і методи збереження продуктів. У сфері логістики працюють крім логістів комірники, фахівці з ЗЕД, кур'єри, вантажники і водії. Середні зарплати по країні становлять 10 500 – 18 000 грн.

Сфера IT технологій та діджитал маркетинг. В умовах перетікання бізнесів на онлайн платформи зростає необхідність у фахівцях з брендування та просування. Це фахівці з таргетованої реклами та SEO просування, SMM-менеджери, фахівці з розробки та супроводу мобільних додатків, HR-бренд менеджери, розробники смарт-пристроїв і багато інших.

Професії в яких переглядають компетенції

Фахівці в сфері інженерії. Інженерні спеціальності у вузах довгий час не були так популярні, як зараз. Відкриваються нові спеціальності, пов'язані з технічним прогресом, такі як Інноватика, робототехніка і Мехатроніка. У 2021 фокус зміщується на фахівців в нанотехнології, як біохімічні, так і високотехнологічні. В Україні, як і в усьому світі створюються робочі місця за вищеназваними перспективними професіями.

Менеджери з продажу. Змінюються компетенції і у продажників. Зі стаціонарних магазинів, які в 2020 під час карантину були закриті, а в 2021 напевно будуть закриті в періоди локдаунів, массмаркет переходить на продажі з сайтів, через онлайн торгові майданчики і за допомогою соцмереж.

Професія менеджера з продажу стає більш глибокою, вона починає плавно перетікати в продажу по телефону або онлайн. Спеціаліст повинен знати не тільки властивості, якості та переваги товару, але і володіти комунікативними навичками, щоб стисло, чітко і ясно довести пропозиції до великого числа потенційних покупців. При хороших показниках продажів заробіток складе від 14 000 до 25 5000 грн. Затребувані як менеджери продажів по телефону, менеджери інтернет магазинів, так і фахівці з мобільної реклами.

Викладач. У період, коли навчання у вищих навчальних закладах переходить на онлайн навчання, частина викладачів трансформується в менторів або персональних коучів. Студентам пропонують індивідуальні плани навчання, і призначають куратора або коуча. Для отримання інформації, навчання і навіть побудови кар'єри такий процес навчання стає нормою і знаходить повсюдне застосування.

Аналітик. Багато керівників і господарі великих виробничих об'єднань і компаній вважають, що для відновлення і подальшого розвитку бізнесу їм будуть необхідні аналітичні розрахунки та інтегровані зведення, а значить, зростає необхідність в аналітиках.

Аудитори-бухгалтери. У період пандемії бізнес країни потребує не окремих аудиторів і бухгалтерів, а фахівців вищого порядку. У всьому світі аудитори – це високопрофесійні досвідчені бухгалтери.

Менеджери вищої ланки. Для трансформації бізнесу необхідні криза-менеджери, які будуть здатні рятувати виробництво і компанії у важкий період карантинів, локдаунів і спадів бізнесу. Затребувані такі фахівці у всіх сферах: продажі, Виробництво, Розваги, освіта, ДДУ, реклама та інші.

Менеджери з персоналу, Бізнес-тренери, персональні коучі. Більше 68% керівників відзначають, що вони готові перепрофілювати своїх співробітників. І в 2021 HR фахівці повинні мати компетенції не тільки з підбору кадрів, а й займатися перенавчанням персоналу, даючи їм знання і навички відповідно до заявок і вимог конкретного власника бізнесу.

 

Для того, щоб бути завжди при роботі як в спокійних, так і в нестабільних умовах фахівці повинні вміти під них підлаштуватися. Це означає необхідно мати і постійно розвивати навички спілкування і переговорів, освоювати рішення нестандартних завдань, бути гнучкими в прийнятті рішень, ефективно організовувати своє робоче місце і робочий час.

Займаючись розвитком «софт скіллів», не слід забувати і про зростання своїх професійних навичок. Слід постійно підвищувати кваліфікацію, стежити за змінами і новими тенденціями і технологіями. Тільки при наявності всіх цих умінь можна бути впевненим в наявності стабільної і високооплачуваної роботи.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 1000 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 0.01%, тільки сьогодні!