Курси валют → Купівля Продаж
USD 1 Долар США 39.7 39.7
EUR 1 Євро 42.75 42.55
RUB 1 Рос. рубель 0 0
УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Як відрізнити фальшиві долари від справжніх?

У цій статті ми розповімо, як виявити підроблену банкноту долара США перед тим, як йти з нею в пункт обміну валют. Всього існує 14 способів, які діляться на дві категорії:

  • 7 простих способів для звичайних громадян, які не мають при собі спеціальне обладнання;
  • 7 професійних методів.

З метою поліпшення сприйняття матеріалу кожен спосіб буде супроводжуватися фотографіями.

Розділи статті:

 

Валюта США — Детальніше про зовнішній вигляд;

У Сполучених Штатах Америки банкноти діють на території починаючи з 1690 року, отримавши своє найменування від монет, що вироблялися в Мексиці, завдяки великій кількості срібних шахт. Карбувалися такі монети з 1772 року до 1825. Томас Джефферсон, який прийняв посаду президента США на той момент, вибрав офіційним знаком валюти країни саме долар. Цікавий факт :слово«долар» було утворено від слова«dallar», що позначав німецьку середньовічну монету. Розплачуватися в США можна всіма купюрами, надрукованими з 1863 року. Існує безліч серій банкнот, тому будемо рухатися по черзі, починаючи з останніх двох, що використовуються на сьогоднішній момент.

Банкноти основного обігу 2017 року:

  • Банкноти NexGen випуску з 2004 по 2017 рік.

 

  • Банкноти випуску 1996 по 2006 рік.

Наступні п'ять серій починаючи 1995 і закінчуючи 1928 роком можна побачити рідше. Необхідно враховувати той факт, що старі купюри цінні для колекціонерів, незважаючи на їх продовження працездатності.

Найрідкісніші серії:

  • Банкноти випуску 1990 по 1995 рік.
  • Банкноти випуску 1969 по 1988 рік.
  • Банкноти випуску 1963 рік.
  • Банкноти випуску 1950 рік.
  • Банкнота випуску 1928 і 1934 року.

 

Найбільша за ціною купюра долара на сьогоднішній момент

Долари номіналом 500, 1 000, 5 000, 10 000 закінчили випускати на території Сполучених Штатів в 1945-му. Починаючи з цього року, 100 доларів була максимальною купюрою для друку.

Життя купюр вартістю в 500, 1 000, 5 000 і 10 000 доларів Закінчилася 14 липня 1969 року, коли набув чинності закон: паперові гроші даного номіналу, потрапивши в банк, не повинні більше надходити в обіг. Незважаючи на офіційну“смерть” даних банкнот, вони все ще є платоспроможними в США.

Мінфіном Сполучених Штатів одного разу був випущений«золотий сертифікат» — купюра розміром в $100 000. Дані надані секретною службою США. У зверненні «золотий сертифікат» не використовується, а мають доступ до нього тільки банки ФРС (Федеральна резервна Система).

ФРС США був також випущений квиток на 1 мільйон доларів. Він не є платоспроможним і не несе за собою ту ж функцію, що і звичайні купюри. Американська банкнотна компанія спеціально випустила його для учасників Міжнародної асоціації мільйонерів. Щоб підтвердити справжність даної банкноти необхідний особливий сертифікат.

 

Найбільш підроблений номінал долара США

На території СНД офіційна валюта США сама підробляється серед іноземних грошей. 70 відсотків від розпізнаних підробок, це банкнота з найбільшим номіналом, дорівнює 100 доларам, а якщо уточнити серію, то підробляють найчастіше купюри 1996 року.

Дивно, але в США банкнота в 100 доларів, серед підроблюваних, тільки на другому місці. За даними Секретної служби США випереджає її номінал в 20 доларів.

 

Перевірка на справжність будинку без спецзасобів

Розглянемо, нарешті, способи по виявленню підробленої банкноти США. У приклад будуть наводитися зразки з двох найбільш підроблюваних серій: 1996-2006 рр і NexGen 2004.

Спочатку будуть прості методи перевірки, при яких від вас не потрібні спец навички та обладнання, потім перейдемо до більш складним:

 

Метод номер 1 — Портрет на банкноті належить належному номіналу

Фальшиві купюри можуть мати підроблений номінал, наприклад змінений з низького на високий, але при цьому портрет на них може не відповідати даній вартості. Щоб зробити перевірку, просто звірте наявну банкноту з таблицею, наведеною в пункті «Валюта США — докладніше про зовнішній вигляд».

Розглянувши приклад фальшивої банкноти нижче, можна подумати, що вона номіналом в 20 доларів. Насправді ж ця купюра на 2 долари: на неї наклеєні певні зображення, що спотворюють сприйняття.

Наступна підробка на 100 доларів. Розпізнати її можна по відсутності знайомого обличчя Бенджаміна Франкліна, а за підсумком, фальшивка виготовлена за тією ж схемою. Береться банкнота з меншим номіналом, в даному випадку в 10 доларів, і на неї «кріплять» зайві цифри.

 

Метод номер 2 — якість паперу, включаючи рельєф і колір друку

Промацавши зразок можна точно визначити, чи є дана банкнота оригінальною. Грошовий папір відрізняється від звичайної її більш шорсткою структурою. Крім цього, можна почути характерний «хрускіт» при тому, що промацує.

Візуально, якість паперу також має яскраво виражені ознаки справжності. Банкнота має блідий жовтий відтінок з плетіннями синього і червоного кольору в різних місцях. У серії 1996-2006 рр лицьова сторона купюри має чорне зображення, а на звороті зелене — даний колір є головним. Починаючи з серії NexGen відтінки розрізняються у всіх номіналів.

 

Метод номер 3 — філігрань, вона ж водяний знак

Цей спосіб ви, можливо, знаєте давно. Щоб побачити маркування, що підтверджує справжність, досить подивитися на банкноту через просвіт. Останні 2 серії мають дві різні маркування:

  • У серії 1996-2006 рр. можна побачити зменшений портрет у порівнянні з надрукованим у центрі. Це стосується номіналу з $5 до $100.
  • У серії NexGen також, як і в серії 1996-2006 рр., видно зменшений портрет. Виняток становить банкнота в $5: на ній можна побачити водяний знак з цифрою «5» і колонку з тієї ж цифри.

 

Метод номер 4 — Фарба зі змінним на світлі кольором

OVI це кольороперемінна друкарська фарба. Колір змінюється в залежності від нахилу. Розглянемо застосування OVI на наступних серіях:

  • У серії 1996-2006 рр цифра позначає вартість купюри нанесена цветопеременной фарбою. Стосується це банкнот номіналу з $10 до $100. Якщо змінити кут перегляду, ми побачимо, як колір зміниться зі звичного зеленого на блакитний, далі піде синій і завершиться темно-фіолетовим відтінком.
  • У серії NexGen на банкнотах номіналу з $10 до $100 позначення вартості в правому нижньому кутку також виконано фарбою OVI, але змінює вона колір з мідного на зелений. Ще варто звернути увагу на 100-доларові купюри: біля Бенджаміна Франкліна зображена чорнильниця, посередині якої цветопеременной фарбою завдано дзвіночок, який змінює свій колір з мідного на зелений. Сама чорнильниця, також виконана в мідному кольорі, тому можна відразу і не помітити, що дзвіночок переданий на папері.

 

Метод номер 5 — фарба з металізованим пігментом

Починаючи з серії NexGen долари вперше друкуються з металізованою фарбою.

Розглянемо образи, виконані металізованої фарбою на прикладах:

  • 10 доларів — факел, виконаний в червоному кольорі;
  • 20 доларів — орел на щиті, зображений салатовим кольором;
  • 50 доларів — блакитна зірка.

Всі вони розташовуються праворуч від портретів. Їх можна побачити неозброєним оком.

Щоб перевірити наявність цієї фарби, потрібно пару раз нахилити купюру: якщо зображені символи блищать, значить пігмент присутній. Не забудьте також звірити сам колір – всі образи повинні відповідати своєму кольору, в іншому випадку це фальшивка.

 

Метод номер 6 — тривимірна стрічка на купюрі

3D стрічка Motion показує символи, які рухаються якщо нахиляти її в сторони. Така використовується тільки на 100-доларовій купюрі серії NexGen. Зображені на ній дзвіночки і число «100».

 

Перевірка долара через серійний номер

Метод номер 7 — вказані на банкноті реквізити

Далі вказані три ознаки справжності серій 1996 і NexGen. Впізнаються вони, якщо поглянути на реквізити, зазначені в лівому верхньому кутку:

  • Перша буква, зазначена в реквізитах, повинна відповідати своїй серії. Ознайомившись зі списком, ви побачите зліва саму серію, а праворуч потрібний символ:
    • 2017A — P;
    • 2017 — N;
    • 2013 — M;
    • 2009A — L;
    • 2009 — J;
    • 2006A — K;
    • 2006 на 5, 10, 20 и 50 доларах — I;
    • 2006 на 100 доларах — H;
    • 2004A — G;
    • 2003A — F;
    • 2004 — E;
    • 2003 — D;
    • 2001 — C;
    • 1999 — B;
    • 1996 — A.

Поглянувши на даний зразок 100-доларової купюри 1996 року, можна побачити, що буква «A» в реквізиті присутній на своїй серії, яка також вказана на банкноті.

  • Під реквізитами розташована інформація про Федеральному резервному окрузі і банку, який пустив в обіг банкноту, у вигляді букви і цифр. Ця буква повинна збігатися з другою буквою із зазначених реквізитів.

На цих $100 буква Федерального округу та ж, що і друга буква в серійному номері, а саме буква «B».

  • Буква і число під реквізитами позначають номер Федерального резервного банку, що знаходиться в своєму федеральному окрузі. Всього їх 12 і кожному відповідає своя буква і число, починаючи з A1 і закінчуючи L12 і інших номерів на купюрі бути не може.

Тут використовуються правильна цифра і буква, що позначає номер банку Нью-Йорка.

Тепер, якщо ви будете перевіряти реквізити квитка банку США, то будете знати, на які особливості звертати увагу. При створенні підробки, роблять грубі помилки при складанні серійного номера, через що впізнати фальшивку не складає труднощів, в так званих «суперподделках».

 

Підроблені 100-доларові купюри починаючи 1996 роком і закінчуючи 2006:

Якщо подивитися на банкноту нижче і зіставити її з таблицею серій і букв, можна зрозуміти ,що це підробка — перша буква D в серійному номері належить серії 2003 року, в той час як на купюрі 2001 року повинна бути буква «C».

Розглянемо помилки на зразку, наведеному нижче:

  • У реквізитах перша буква не збігається з серією банкноти. У букви«A» повинен бути 1996 рік, а у«H» — 2006.
  • Друга літера серійного номера (B) повинна збігатися з літерним індексом Федерального резервного банку (М);
  • Друга буква з реквізитів не відповідає номеру банку. С серії вказана«B » — Федеральний резервний банк Нью-Йорка, а в номері «M».
  • Буква«M » посилається на неіснуючий 13 банк, очевидно « 13-го федерального округу».

Численні і очевидні ляпи на квитку 2006 року, за якими можна визначити явну підробку.

 

Професійна перевірка валюти США

Розглянувши нескладні способи по виявленню фальшивих банкнот США, перейдемо до професійних методів з використанням необхідних спецзасобів і особливих умінь, з метою розпізнання добре замаскованих підробок.

Метод номер 8 — захисні нитки вплетені в банкноти

При виробництві банкноти в папір вшивають особливу нитку, на яку нанесена вартість купюри і абревіатура «USA» (виняток становить номінал в 1 і 2 долари). Щоб побачити її, потрібно подивитися на Долар через той же просвіт. Щоб зробити перевірку на спеціальному детекторі, запускається режим «білий світ».

 

Метод номер 9 — кольорові волокна

Крім захисної нитки в банкнотах є волокна синього і червоного кольору, а з відносно недавньої появи NextGen купюр, їх кількість збільшилася в кілька разів, якщо порівняти з минулими серіями 1996-2006 років.

Застосовуючи детектор, використовується «білий Верхній відбитий світло» або «верхній десятикратний світло».

На папері банкноти видніється червоне волокно

 

Метод номер 10 — ірисовий гуркіт при райдужному друку

Райдужна друк також називається ірисової, винайдена в 1890 році і спочатку використовувалася для виготовлення державних паперів. Після того як її представили світу, ірисовий друк почав активно використовуватися для захисту банкнот та інших цінних паперів. Твір друку здійснюється відразу декількома в'язкими і дуже еластичними фарбами.

При райдужної друку утворюється ірисовий гуркіт в певних елементах зображення. Це градієнт через проміжні кольори, починаючи одним і закінчуючи іншим. Подібна друк може бути зроблена тільки професійним банківським обладнанням, тому що, тільки воно забезпечено таким функціоналом. Звичайні покупні кольорові принтери не здатні на таке — якість переходу з одного кольору на інший буде не таким хорошим.

Купюри NexGen друкуються саме за такою технологією (крім номіналу в 1 і 2 долари). Якщо придивіться до зображення нижче, то побачите сітку, в якій колір плавно перетікає з одного в інший.

Також, як і для способу, зазначеного вище, для перегляду друку використовується «білий Верхній відбитий світло » або «верхній десятикратний світло».

 

Метод номер 11 — нанесення мікроскопічних елементів на зображення

У серіях з 1996 по 2006 рік і NexGen можна побачити найдрібніші символи і зображення, нанесені за допомогою технології мікродруку. Виняток становлять всі ті ж 1 і 2 долара. Коли купюру перевіряють на їх наявність, особлива увага приділяється читаності і контрастності — всі нанесені слова і образи повинні легко читатися і проглядатися, а друк бути яскраво вираженою без перешкод.

Щоб побачити нанесені мікроелементи, потрібно використовувати особливий оптичний пристрій зі збільшенням від десяти до двадцяти крат.

 

Метод номер 12 — перевірка за допомогою ультрафіолету

Щоб зробити перевірку даними способом, буде потрібно спеціальний детектор з ультрафіолетовим випромінюванням. За допомогою нього ви можете розпізнати оригінал за трьома ознаками:

  • Грошовий папір не світиться в ультрафіолетовому спектрі, як це робить звичайна целюлоза.

  • Направивши на папір ультрафіолет, ви побачите, як сині і червоні волокна люмінесціюють, тобто світяться не тепловим випромінюванням. Сама перевірка здійснюється з десяти або двадцятикратним збільшенням, щоб краще розгледіти волокна.

  • Залежно від вартості квитка захисна нитка буде світитися не тепловим випромінюванням різного кольору:
    • $5 — синій або блакитний;
    • $10 — оранжевий;
    • $20 — жовто-зелений;
    • $50 — жовтий;
    • $100 — рожевий або блідо-рожевий.

 

Метод номер 13 — виявлення фальшивки за допомогою інфрачервоних детекторів

Інфрачервоне випромінювання - це особливе електромагнітне випромінювання, що виходить від більшості теплових джерел світла. Не дарма його ще називають «тепловим випромінюванням». Деякі матеріали не здатні відобразити це випромінювання – навпаки вони його поглинають, що мінімізує видимість предмета. З таких матеріалів виготовляються спеціальні фарби, які також використовуються у виробництві федеральними резервними банками.

Якщо провести оригінальну банкноту через спеціальний прилад з ІЧ випромінюванням, то можна побачити, що деякі ділянки зображення надруковані фарбою, що поглинає інфрачервоне світло, а, отже, побачити, що зображено на цих ділянках, не вийде. Інфрачервоне світло падає на квиток банку Сполучених Штатів Америки, але не відбивається, через що складається враження, що нічого немає.

Важливо! Смуги, надруковані фарбою з ІЧ поглинанням, можуть бути зміщені на 2 або 3 мм, в порівнянні з показаними зразками.

 

Метод номер 14 — перевірка через магнітні властивості купюри

У доларах США на стороні з портретом, містяться магнітики, завдяки яким, можна зробити ще одну інспекцію банкноти.

Магнітні датчики, в сучасних пристроях перевірки доларів США на справжність, дозволяють дізнатися, намагнічуються чи перевіряються купюри.

 

Джерело інформації: bankomat24.uz

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 500 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 0.01%, тільки сьогодні!