УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Розмитнення авто в Україні 2021

Ввезення іномарки супроводжується обов'язковим оформленням документів на митниці і сплатою зборів і мит. Вартість розмитнення залежить від ціни машини, її віку і типу двигуна. Також буде потрібно комплект документів на автомобіль. Про те, як розмитнити авто в Україні, розказано в цій статті.

Розмитнення авто в Україні в 2021 році

Зміст:

Коли потрібно розмитнювати автомобіль?

Обов'язковому розмитненню підлягають автомобілі, ввезені в Україну з-за кордону. Це необхідно зробити протягом доби. Невиконання цієї процедури загрожує не тільки великими штрафами, але навіть конфіскацією машини.

Проте, є ряд винятків.

  1. Український громадянин має право не розмитнювати авто, яке ввозить на територію країни тимчасово. Обов'язкова умова & ndash; перетин кордону мінімум раз в 10 днів на різних пропускних пунктах або раз в 5 днів – на одному.
  2. Обійтися без розмитнення можна при спільному володінні автомобілем з іноземним громадянином.
  3. Також рік не розмитнювати машину можуть іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні.
  4. Аналогічне правило поширюється і на українських громадян, які працюють в іноземних компаніях.

Слід розуміти, що авто з закордонним номером привертає увагу співробітників автоінспекції. Тому виконати належні законом процедури потрібно вчасно, а документи повинні бути при собі і в повному порядку.

Як відбувається розмитнення авто в Україні?

Правила розмитнення авто в Україні наступні.

Спочатку машину повинні оглянути співробітники митниці. Після цього перевіряються документи, власник вносить необхідні платежі, заповнює декларацію. За умови, що всі папери в порядку, вся процедура займе не більше 4 годин.

Другий етап – переправлення машини на інший пропускний пункт, який знаходиться найближче до місця прописки громадянина. Максимальний термін транспортування-10 діб.

Після доставки авто залишається отримати новий техпаспорт і українські номери. Але цьому етапу передує оплата всіх обов'язкових зборів.

Митні платежі при імпорті авто

Вартість розмитнення авто в Україні складається з наступних сум.

  1. Акцизний збір. Його розмір залежить від об'єму двигуна і типу використовуваного палива машини: 50 євро (для бензинового двигуна менше 3000 кубів), 100 євро (при двигуні більше 3000 кубів), 75 або 150 євро для дизельних авто (до 3,5 тис.куб. см і більше 3,5 тис. відповідно). За електромобілі платити не треба. На суму акцизу впливає і вік машини.
  2. Мито за ввезення автомобіля. Вона становить 10% від вартості (крім електромобілів).
  3. ПДВ у розмірі 20%. В якості податкової бази приймається ціна машини + акцизний збір + Мито. Податок не стягується за автомобілі з електричним двигуном.

Крім зазначених платежів необхідно сплатити послуги МВС, збір за реєстрацію (від 3% до 6%), перерахувати внесок до Пенсійного фонду.

Калькулятор розмитнення авто

Оскільки на розмір податків і зборів впливають кілька факторів, то можна помилитися з сумою при самостійному розрахунку. Зручніше і безпечніше скористатися онлайн калькулятором розмитнення авто. Це можна зробити на сторінці https://calc.customs.gov.ua.

Список необхідних документів

Для розмитнення будуть потрібні такі документи:

  • документ, що підтверджує особу власника: ID, український паспорт, закордонний паспорт;
  • водійські права;
  • заповнена митна декларація;
  • документ про право володіння машиною;
  • технічний паспорт на авто;
  • документ, що підтверджує вартість машини (наприклад, рахунок-фактура);
  • сертифікат на машину від виробника.

Рекомендується заздалегідь уточнити список документів на конкретному пропускному пункті, щоб на момент ввезення машини всі папери були в порядку.

Розмитнення авто онлайн

Для спрощення процесу розмитнення Державна митна служба розробила для цього онлайн-сервіс. Потрібно зареєструватися на ньому. Потім в особистому кабінеті подається заявка на сторінці «Ввоз легкового автомобиля».

Перед тим як заповнити митну декларацію, система зажадає зробити авансовий платіж, рівний сумі всіх митних платежів. Якщо авансу не вистачить, то доплатити можна при ввезенні авто на пропускному пункті.

Загальний висновок

При ввезенні на територію України іномарки, її необхідно розмитнити протягом доби. Для цього подається заявка, заповнюється декларація. Також буде потрібно сплатити передбачені законом податки і збори. Їх можна порахувати самому або скористатися онлайн-калькулятором. Вартість розмитнення авто в Україні складається з акцизу, мита, ПДВ, оплати послуг МВС, внеску в ПФ. Для легалізації автомобіля потрібно пакет документів, склад якого краще уточнити на пропускному пункті, де власник буде проводити розмитнення авто.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 3000 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 5%, тільки сьогодні!