Курси валют → Купівля Продаж
USD 1 Долар США 39.6 39.6
EUR 1 Євро 42.62 42.55
RUB 1 Рос. рубель 0 0
УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Процес пошуку кредиторами боржників

«Як мікрофінансовим організаціям і колекторам вдається дізнатися номери телефоном родичів, близьких друзів і роботодавців клієнтів?», – таке питання цікавить багатьох громадян України. Дізнавшись подібну інформацію, компанії починають часто дзвонити і набридати не тільки вам, а й іншим людям.

Трохи забігаючи вперед, скажемо про те, що не потрібно ховатися від кредиторів при утворенні прострочення. Поспілкуйтеся з представниками компанії і оформите реструктуризацію боргу, щоб зберегти свою репутацію, як надійного платника. Це набагато краще, ніж терпіти щоденні нав’язливі дзвінки з приводу боргу. Також врахуйте той факт, що деякі організації готові видати гроші новому клієнтові без відсотків. Це набагато краще, ніж терпіти щоденні нав’язливі дзвінки з приводу боргу.

Пошук боржників колекторами. Як відбувається цей процес?

У кожній фінансової організації є, як мінімум, кілька співробітників, як максимум, цілий відділ осіб, які шукають боржників, а точніше, необхідну інформацію про них. Багато з числа цих самих співробітників – люди, раніше які мають досвід роботи в правоохоронних органах. Повірте, вони без зусиль знайдуть те, що їм потрібно.

Навіть якщо ви підтверджували один номер мобільного телефону, а потім завели новий – це вам не допоможе. У сучасному світі можна дізнатися багато, тому відшукати боржника з іншим номером телефону буде не так вже й складно.

Яким чином мікрофінансові організації знаходять мобільні номери родичів боржника?

Як вже було сказано, знайти номер людини в наш час не так вже й складно. Потрібно всього лише знати, де шукати. Нижче розглянемо основні способи пошуку номерів, які використовують подібні компанії:

  1. Найочевидніше – соціальні мережі. Часто при реєстрації просять вказати номер телефону. Система пам’ятає ваш номер, а також номери ваших родичів і друзів. Єдиний варіант уникнути того, щоб вас знайшли таким чином – не публікувати свій номер мобільного телефону.
  2. Через бюро кредитних історій. Перш ніж видати громадянину кредит, його обов’язково перевірять через систему УБКІ. Варто сказати, що в даній системі є інформація не тільки про людей, які коли-небудь оформляли кредит. Так знаходяться дані навіть тих, хто хоча б раз відправляли заявку на оформлення кредиту. Бюро діє згідно наступним принципом: будь-яка організація, що займається фінансовою діяльністю, при бажанні використовувати особисті дані громадян, зобов’язана повідомити цю інформацію. Все це забезпечує постійне оновлення інформації та її поповнення.

Уточнимо, яку саме інформацію про людину можна дізнатися через бюро КІ:

  • Номер мобільного телефону, що належить вам і ті власники, номери яких були коли-небудь використані при реєстрації на ваше ім’я;
  • Місце вашого працевлаштування, яке ви вказали в заявці на кредит, а також при отриманні карт;
  • Адреса електронної пошти, яку ви вказали;
  • Чинне місце роботи;
  • Дані паспорта і індивідуальний номер платника податків;
  • Адреса реєстрації, згідно з даними з паспорта і фактичне місце перебування;
  • Фото, яке копіюється з документів, з оформлення банківської карти;
  • Важливо відзначити, що навіть якщо ви жодного разу не оформляли кредити і не залишали заявки на них (ні в банках, ні в мікрофінансових організаціях), ймовірно, ви має хоча б одну банківську карту. Цього цілком достатньо. Ви користуйтеся послугами банку, здійснюєте перекази і так далі, значить, ваші дані є в бюро.

Як варіант, ви можете відмовитися від обробки персональних даних вашої особистості, але є один момент. Коли ви оформляєте кредитний або інший договір з банківською організацією, ви погоджуєтеся на обробку та передачу ваших даних третім людям в певних випадках. Отже, навіть у разі зміни номера телефону і поповнення чужої карти з використанням терміналу і підтвердження номера телефону, будьте впевнені, кредитору не важко дізнатися номер через бюро кредитних історій.

  1. Третій варіант – допомога ваших знайомих, колег, близьких друзів. Як це відбувається: кредитор дізнається ваш робочий номер, починає дзвонити колегам і намагатися дізнатися ваш особистий номер. Звичайно, вони не обов’язково будуть говорити безпосередньо, ким вони є. Найімовірніше, вони випадуть вашим далеким родичем, другом дитинства чи юності, працівником з ЖЕКу і так далі.
  2. Якщо кредитору або колектора вдасться увійти в довіру, він з легкістю зможе дізнатися необхідну інформацію не тільки про вас, але і ваших родичів.
  3. Сусіди. Колектори дізнаються стаціонарні номери через довідники. Швидше за все, ваші дані передадуть хоча б для того, щоб їм перестали телефонувати.
  4. Інтернет. Ви коли-небудь пробували вводити свої ПІБ в пошуковик? А адже це, можливо, допоможе кредитору знайти вас.
  5. Ще один варіант – державні реєстри з відкритим доступом.
  6. І нарешті – мобільні додатки. Зараз майже всі банки і МФО мають додатки. При реєстрації деякі з них просять доступ до ваших контактів. Погоджуючись на це, ви видаєте не тільки свій телефон, але й всі номери з вашої записної книжки.

Чи можна заблокувати подібні небажані дзвінки своїм родичам або друзям?

Для багатьох найоптимальніший варіант, щоб зберегти свої нерви в даній ситуації – не відповідати на дзвінки і не йти на контакт. Такі компанії, як правило, мають не один і навіть не два номери, їх дуже багато. В такому випадку, блокування лише одного номера не врятує.

Якщо ви рішуче налаштовані не відповідати на дзвінки, то можете обмежити доступ всіх номерах, яких немає у вашій книжці контактів. Робиться це через настройки на вашому смартфоні. Необхідно підключити функцію «Антиспам» і не переживати про настирливих дзвінках.

Не забувайте, що після закінчення певного часу, якщо ви будете виходити на зв’язок, компанія має право подати на вас до суду. З високою часткою ймовірності, вона виграє справу.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 400 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 0.01%, тільки сьогодні!