Чому банки не дають кредитів військовим?
Військовослужбовці – категорія громадян, яким банки відмовляють у кредиті. Справа в тому, що військовим призначають менші відсотки за позиками, а це не дає ніякого прибутку для кредитних компаній. Крім того, військових досить складно вивести зі стану психологічної рівноваги, вимагаючи з них повернення боргів, і це – ще одна причина, по якій банки не хочуть з ними співпрацювати.
Банки відмовляють військовим до кінця проведення АТО
Держави досить поінформоване про права військовослужбовців. Відповідно до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», банки не мають права видавати кредити військовим, поки не закінчиться особливий статус тимчасово окупованих територій. Згідно з цим законом, будь-який військовослужбовець з кредитом має право не платити відсотки, поки не закінчиться період АТО. Закон поширюється на військових, що проходять контрактну або строкову службу в армії, незалежно від того, були вони в зоні АТО чи ні. Таким чином, у будь-якого військового є кредитні канікули тривалістю аж до п’яти років.
Будь-якому банку важливо отримувати стабільний прибуток від своєї діяльності, а без відсотків це просто неможливо. З цієї причини банки стали відмовляти військовослужбовцям в кредитах.
Що робити військовим якщо терміново потрібні гроші, а банки відмовляють?
Якщо військовослужбовець не може взяти грошова позика в банку, він може звернутися в МФО, які видають позики всім, незалежно від статусу, без довідок, застави та поручителів. Наявність МФО є порятунком для військових, коли терміново потрібні кошти на будь-які цілі: ремонт будинку, поїздка на відпочинок, лікування та багато іншого. Тут можна оформити позику на термін до 30 діб на суму до 10 тисяч гривень. Деякі МФО, серед них – creditkasa, видають перший кредит під 0%, так що це дуже вигідно для клієнта.
Чому банк відмовляє в кредитах, а МФО видають позики всім бажаючим?
Як уже було згадано, МФО видають позики клієнтам будь-якої статі, віку, соціального статусу, сімейного стану та рівня доходу. Видаючи перший позику під нуль відсотків, МФО розраховує на те, що клієнт не просто поверне позику, але і далі буде звертатися в цю компанію за кредитами. Згідно зі статистикою, така політика приваблює більшість позичальників, і вони беруть позики в таких МФО і далі. Багато хто користується ситуацією і беруть позики в різних МФО, щоб повертати кредити без відсотків.
Чи можуть військові повертати позику МФО?
Незважаючи на те, що згідно із законом відсотки військовим не нараховують, тіло кредиту все ж доведеться повернути мікрофінансової організації. Якщо клієнт заплатити в строк позику, у нього буде погана кредитна історія, і МФО в наступний раз просто відмовить у кредиті. Тому, щоб не псувати собі репутацію, потрібно розраховувати свої фінансові можливості, щоб вчасно погасити позику і не вийти на прострочену заборгованість. У будь-якому випадку, якщо ви вчасно не погасите кредит, вам будуть дзвонити спочатку співробітники МФО, а потім – колектори. Навряд чи ви хочете, щоб вам дошкуляли постійними дзвінками з вимогою повернути борг.