Кредитування в фінансових організаціях
В даний час все більшу популярність здобувають мікрокредити. Це обумовлено, в першу чергу, тим, що розгляд заявки займає всього лише кілька хвилин (в середньому, не більше півгодини). Крім того, для отримання такої позики потрібно тільки наявність паспорта та індивідуального коду платника податків (ІПН). Клієнту не потрібно збирати документи, приносити довідки про доходи і шукати поручителів. Все можна зробити в режимі онлайн і уде через 30 хвилин, отримавши гроші на рахунок банківської карти, користуватися ними.
Але деякі клієнти мікрофінансових організацій можуть зіткнутися з такою ситуацією: оформлені кредити відразу в декількох компаніях, а віддавати їх просто-напросто нема чим. Чому так відбувається? Найпоширеніші варіанти представлені нижче:
Клієнт розраховував на більшу суму заробітної плати, ніж вийшло за підсумком.
Сталася непередбачена ситуація, в яку довелося вкласти кошти – потрібні були лікарські засоби, зламалася машина, стався збій в роботі холодильника і так далі.
Вкрали гаманець або просто упустили його де-небудь. Таке може статися з кожним.
Вже є заборгованість і надзвонюють кредитори або ж колектори. З метою ігнорування проблем багато хто намагається сховатися, так би мовити «залягти на дно».
Але чи дійсно можна обдурити мікрофінансову організацію і не платити їй борг? Розберемося в цій статті.
Які наслідки тягне за собою прострочення платежів і несплата боргу?
Нічого хорошого за такою поведінкою не буде. Як мінімум, почнуть насідати на вас, ваших найближчих родичів і, ймовірно, близьких друзів. Будуть тиснути морально на найболючіші місця. Далі розглянемо докладніше санкції організацій, що застосовуються до боржників:
Нарахування пені. Відразу за днем, коли організація не отримала обіцяний платіж відповідно до договору кредитування, на залишок боргу почнуть нараховувати штрафні відсотки – пені. Розмір штрафу залежить від конкретної компанії. Уважно вивчайте договір, перш ніж погодитися на пропоновані умови.
Штрафи нараховують зазвичай протягом пари місяців. Весь цей проміжок часу фінансова компанія буде намагатися вийти на зв’язок з боржником і домовитися з ним. Найкраще піти на контакт і погодитися виплатити борг на хороших умовах (наприклад, спробувати укласти договір реструктуризацію позики, якщо є така можливість).
Якщо клієнт не хоче йти на контакт: не відповідає на дзвінки або прямим текстом говорить про те, що не виплачуватиме борг, його дані передаються в колекторську організацію. Знову почнуться дзвінки і тиск, ось тільки робити це будуть в більш грубій формі. Компанія-кредитор не могла собі такого дозволити, оскільки дорожить своєю репутацією.
Пройде час, мікрофінансових організація зрозуміє, що чекати виплат від боржника марно. Тоді вона піде в суд, подасть заяву на боржника і виграє справу. Суд покладе на позичальника обов’язки по виплаті основного боргу, а також йому доведеться сплатити і всі судові витрати. Повірте, набагато вигідніше відразу домовлятися з МФО і виплачувати борг. Інакше ви витратите багато часу, нервів і сил, але вам не вдасться уникнути виплат.
Якщо сума заборгованості велика, пам’ятайте, що суд може накласти арешт на ваше майно, а також, ваші дані потраплять в бюро кредитних історій. У найближчі кілька років гроші в борг вам не видасть жодна фінансова організація (ні банки, ні МФО).
Що робити, якщо третя особа оформило кредит на ваше ім’я?
На даний момент всі компанії виходять в онлайн. Процес подачі заявки і її розгляду в багатьох МФО автоматизовано. Співробітники не приймають в цьому жодної участі. Саме тому іноді трапляється так, що зловмисники примудряються оформити мікрокредит на чуже ім’я. Якщо ви дізналися, що на ваше ім’я оформили кредит або мікропозик, терміново йдіть до суду. Якщо ви потрапили в таку ситуацію, не можна зволікати. Так, довести свою правоту і невинність буде досить важко, але воно того варте. Справедливість повинна восторжествувати!
Як закрити існуючу заборгованість, якщо вільних коштів для цих цілей немає?
Отже, найоптимальніші варіанти:
Домовитися про пролонгацію боргу, якщо компанія надає таку послугу (ви оплачуєте нараховані відсотки і продовжуєте термін кредитування).
Якщо ви хочете закрити кредит у банку, зверніться в МФО і займіть потрібну суму або її частину. Пошукайте компанії, які видають перший позику під 0%.
Укладіть договір реструктуризації боргу, якщо компанія погодитися на такий крок. Знову ж таки, ви зможете продовжити час кредитування і спокійно виплачувати борг.
Якщо ж ситуація дуже складна і перераховані вище варіанти вам не підходять або не дозволяють закрити борг в повному обсязі, зверніться до родичів і друзів. Близькі люди не залишать вас в біді.
Висновок такий: не варто намагатися обдурити МФО і сховатися. Нічого путнього з цього не вийде. Борг все одно доведеться віддавати, ви тільки даремно витратите час і нерви.