Кредит в ПриватБанку: Як погасити, якщо немає грошей?
ПриватБанк – це український державний банк і свої кредитні зобов’язання перед ним в будь-якому випадку доведеться погашати. Краще не затягувати з погашенням кредиту, тому що в противному випадку сума відсотків і пені набіжить величезна, і вам доведеться виплачувати і її теж на додаток до тіла кредиту.
Є кілька шляхів, як погасити борг у банку і при цьому не залишитися з порожнім гаманцем:
- Попросити банк про надання Вам так званих кредитних канікул. Кредитні канікули означає відстрочку щомісячних платежів по кредиту, при цьому за таку відстрочку не потрібно платити зайві відсотки і пеню. Закон України говорить про те, що такі канікули всі банківські установи повинні надавати військовослужбовцям. Якщо Ви не військовослужбовець, то банк самостійно приймає рішення давати Вам відстрочку по кредиту чи ні, при цьому для відстрочки у нього повинні бути серйозні причини. Просто так банк не дасть відстрочку, Ви повинні надати докази, що Вам дійсно потрібні кредитні канікули. Наприклад, як доказ може бути прийнята виписка з історії хвороби і чеки, де зазначені великі суми, витрачені на лікування. Очевидно, що банк може надати відстрочку тільки якщо у Вас на 100 відсотків позитивна кредитна історія, і у Вас не було прострочених платежів по кредиту.
- Звернутися до інших банків за рефінансуванням Вашого боргу. Це означає, що інший банк дає Вам кредитні кошти для того, щоб Ви вчасно і в повному обсязі погасили кредит у ПриватБанку. Це гарна ідея, якщо Ви прогнозуєте, що Ваш дохід буде стабільний, і Ви зможете вчасно віддати позику іншому банку. Явна перевага цього варіанту в тому, що Ви уникнете сплати штрафів і пені ПриватБанку. В кінцевому підсумку для Вас виходить вигідніше взяти кредит в новому банку для погашення боргу перед ПриватБанком, ніж платити процентні та штрафні платежі ПриватБанку.
- Попросити ПриватБанк укласти з Вами угоду про реструктуризацію заборгованості. Мається на увазі, що Ви підписуєте з банком додаткову угоду, і в ньому вказується змінений графік платежів по Вашому кредиту. Сплати відсотків не вийде уникнути. Однак завдяки цьому Ви не будете платити штрафи за прострочення платежів. Банк піде Вам назустріч тільки якщо у Ви вчасно оплачували платежі і не прострочував кредит.
- Якщо Ви взяли кредит на зовсім невелику суму, яка не перевищує 15000 грн, то Ви можете звернутися в МФО і взяти там позику без відсотків на термін до одного місяця, як варіант, в МФО GroshiVsim. Цей метод схожий на рефінансу в іншому банку, проте в МФО простіше отримати грошові кошти, та й сума і термін кредитування для Вас більш сприятливі.
- Ви також можете позичити гроші у родичів, друзів, знайомих. Цей спосіб хороший тим, що можна домовитися про позику без відсотків і без тиску з приводу термінів повернення боргу. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо Вам є у кого позичити гроші.
- Якщо Ви проти того, щоб брати кредити в банках або позичати гроші у рідних, то переоціните Ваші витрати, більш раціонально підходите до них. Наприклад, на куріння і алкоголь може йти відчутна сума, від них можна відмовитися, крім того, намагайтеся харчуватися вдома, це набагато вигідніше, ніж відвідувати кафе. А суму, яку вдалося зберегти завдяки економії, використовуйте для виплати за кредитними зобов’язаннями.
Не завжди вдається економити на звичайних речах, але Ви цілком здатні відкласти до чверті Вашого щомісячного доходу на погашення кредиту. Ви не станете гірше жити, якщо почнете відкладати ці кошти, але зате Вам вдасться погасити кредит в строк і без штрафних санкцій.
Все в Ваших руках, якщо у Вас є стабільний дохід, то Вам цілком по силам розібратися з Вашими витратами, скоротити їх, оптимізувати, і оплатити кредит. Пам’ятайте про те, що в житті є ще безліч сфер, куди можна витратити гроші, а не віддавайте всі гроші банку в якості штрафних платежів. Чи не падайте духом, у Вас все вийде, якщо будете підходити до цього зі спокоєм і впевненістю.