УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Кредитна спілка – особливості некомерційної організації на території України

Крім банків, мікрокредитних фірм українцям доступний сервіс кредитних спілок. Дана специфічна фінансова структура передбачає орієнтир на грошову підтримку членів союзу – відсутнє прагнення до отримання вигоди з учасників компанії. Всі учасники кредитної спілки роблять вклади в загальний капітал компанії – грошовий фонд небанківської організації зростає завдяки збільшенню кількості членів, які беруть активну участь в діяльності некомерційної структури.

Історія виникнення кредитних спілок бере з початку 19 століття, коли заможні громадяни прийняли рішення кооперуватися в певні групи з метою капіталовкладень на освіту, бізнес, інші сфери діяльності. На сьогоднішній день ці компанії мають власний статут, який контролює діяльність даної некомерційної структури країни.

Правила створення кредитної спілки – відмінність організації від громадських структур держави

Чинне законодавство України розрізняє два види кредитних спілок:

  • Організації для юридичних осіб;
  • Кредитні спілки для фізичних осіб.

Відмінностей між двома різновидами практично немає – кожна діюча подібна організація створює свій статут з переліком правил щодо обороту загального капіталу. Але є кілька основних положень, які регулюють діяльність кредитних спілок, обов'язкові до виконання учасників некомерційної кооперації:

  • Стати членом спілки має привілей громадянин України (але іноземцям також дозволено приєднатися до некомерційної компанії після низки організаційних процедур, що вказані статтею 10 чинного законодавства України), який зробив внесок у загальну грошову суму – таким чином формується капітал кредитної спілки, а новий учасник отримує можливість голосувати на регулярних засіданнях;
  • Повинен складатися мінімум з п'ятдесяти учасників-це положення регулюється статтею 6. Основне правило для членів нової кредитної спілки-мати загальний вид діяльності, інтереси або місце навчання. Наприклад, кредитну спілку можуть створити члени студентської профспілки, співробітники одного підприємства або група людей, що переслідують одну мету (розвиток сільського господарства, модернізація обладнання для пекарень і т. д.);
  • Мінімальний внесок становить не більше 50 грн. Якщо учасник вирішить покинути організацію, то пайова сума йому не компенсується згідно зі статутом. Але якщо кредитна спілка має на увазі регулярні членські платежі, то по розірванні контракту співпраці, колишньому учаснику організації зобов'язані повернути гроші;
  • Призначаються відповідальні за перебіг фінансових оборотів менеджери, які приймають в членство нових учасників і призначають збори з нагоди видачі чергового кредиту;
  • Якщо кредитна спілка має намір брати участь в депозитних кампаніях, то організації буде потрібно певна ліцензія на даний тип фінансової діяльності;
  • Сума кредиту не перевищує чверть загального капіталу спільноти. У узгодженні видачі кредитних коштів беруть участь всі без винятку учасники кредитної спілки. Кожен член організації має голос. Рішення по видачі кредиту виноситься після голосування ради – якщо більше половини учасників дають позитивну відповідь, то кошти видаються споживачеві. Терміни виплати, суми, процентні ставки регулюються статутом кредитної спілки (положення кожного статуту можуть відрізняться).

Можна виділити основні відмінності від банківських структур і мікро кредитних компаній. Головна особливість українських кредитних спілок полягає в тому, що керівний орган - це учасники організації, які розпоряджаються спільним капіталом.

Схожість кредитних спілок з банками і мікрокредитними фірмами полягає в тому, що всі перераховані організації є так званими посередниками – кошти акумулюються на потреби вкладників, створюється грошова підтримка клієнтів структури.

Переваги кредитних спілок

Головний плюс кредитних спілок – це співпраця з позичальниками різного статусу. Банки рідко мають справу з дрібними позичальниками, тоді як кредитні спілки надають фінансову підтримку всім членам організації. Також мають інші переваги для громадян України та іноземних клієнтів, які входять до складу керівної ради некомерційної структури:

Але дана некомерційна організація також має низку негативних якостей для позичальників, які стають членами кредитної спілки.

Мінуси кредитних спілок

Головна негативна риса кредитних спілок - це обмеження для бажаючих стати членами кооперації. Багато хто думає що членом кредитної спілки має можливість стати кожен, але це помилкова думка.

Учасником даної некомерційної організації можуть бути громадяни, яких об'єднує хоча б одна характеристика. Проживання на певній території (один населений пункт або хоча б адміністративна область) або робота на одному підприємстві (група людей певної професії, які працюють в різних державних або приватних установах можуть створити кредитну спілку).

Також до мінусів кредитної спілки можна віднести:

  • Приховані платежі в рамках позики – учасник організації впевнений ,що процентна ставка мінімальна, але рада вимагає від члена виплати комісій (ці платежі сумарно з компенсаціями і пенею можуть бути більше, ніж виплати кредиту за комерційною банківською кредитною ставкою);
  • Щоб оплачувати зарплату менеджерам, рекламу пошукових систем та інші організаційні питання, члени кредитної спілки змушені платити щомісячний обов'язковий внесок – це дозволяє покрити витрати спільноти некомерційного спрямування;
  • Немає можливості безготівкових угод або виведення схвалених Радою коштів через банкомат – це знову-таки витрати недостатньої кількості вільних грошей кредитної спілки. Такі умови можуть не підійти для позичальників, яким важлива термінова сума грошей;
  • Невеликі кредитні спілки, у яких незначний загальний капітал, не зможуть допомогти великому позичальникові, так як ліміт на видачу кредиту – це 25% від сумарної суми коштів некомерційної організації;
  • Дрібні ж кредитозаемщики можуть залишитися в мінусі через регулярних платежів до фонду організації, а також комісій кредитної спілки;
  • Є ризик зіткнутися з аферистами – підставні кредитні спілки становлять велику загрозу для фінансового становища громадян України.

Щоб не зіткнутися з шахраями, слід перевірити кілька основних нюансів, перш ніж стати членом такої організації.

Як перевірити кредитну спілку – способи викрити компанію афериста

Кожен кредитний союз має ліцензію – якщо члени кредитної спілки відмовляються пред'являти офіційний документ, то швидше за все це шахраї. Ліцензія не є секретним офіційним папером.

Також завжди потрібно заздалегідь цікавитися умовами кредитування, правилами членства в союзі. Чим більше питань на початковому етапі співпраці буде задано, тим менше ризик попастися на прийом аферистів.

Фінансові експерти радять перед будь-якою угодою з комерційною або некомерційною організацією враховувати всі обставини, ризики та умови отримання кредиту. Шахраї побоюються допитливих клієнтів, які мають намір бути в курсі всіх схем грошового обороту.

Аналогом кредитних спілок для українців, яким не підходить концепт даної некомерційної структури, можуть стати банківські установи або мікро кредитні організації.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 100 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 0.01%, тільки сьогодні!