УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Що таке кредитна історія?

Не можна недооцінювати силу кредитної історії. Дана статистика банківського клієнта розповість багато про споживача. Саме тому такий цінний комплекс банківських даних прийнято використовувати в якості характеристики людини. Але оцінити їй можна тільки один аспект громадянина - наскільки сумлінний він позичальник.

Що собою являє кредитна історія?

Кредитною історією називають Звід банківських виписок однієї людини за фактом його фінансових позик в державних і приватних установах, а також в мікрокредитних компаніях за певний час. В Україні досьє позичальників розглядають не тільки співробітники банку, а й представники страхових організацій і навіть роботодавці:

  • Банківські представники виходячи з показників цього документа мають можливість вирішити, чи надавати клієнту чергову послугу в позиці грошей;
  • Працівники страхових організацій судять по ній про сумлінність споживача;
  • Роботодавці беруть до уваги кредитну історію, як супровідне офіційне підтвердження надійності кандидата на посаду – відсутність проблем з банківською системою має шанс стати вирішальним фактором при прийомі на роботу.

Регулярна оплата в термін по позиці гарантує клієнту позитивну оцінку-відсутність прострочень протягом усього періоду позики формує позитивну статистику банківського споживача.

Коли з'явилася подібна фінансова статистика, як кредитна історія?

З'явилася вона тоді ж, як і сама послуга кредитування. Українці випробували переваги "грошей на замовлення" вже до кінця 20 століття. А вже в "нульові" з'явилося кілька спеціалізованих бюро, які офіційно стали займатися оформленням повного зводу даних про кожну процедуру позики капіталу громадян України.

Державні установи, які контролюють інформацію про кредитування

Офіційно на території України діють наступні бюро, що регулюють ці дані:

  • Українське бюро кредитних історій;
  • Перше Всеукраїнське бюро;
  • Міжнародне бюро;
  • Українське кредитне бюро.

Порядок створення реєстру в кожній організації різний, тому кожна банківська або мікрофінансова компанія довіряє певному джерелу інформації. Так, кредитор з Приват Банку має можливість переглядати кредитну історію за допомогою Єдиного реєстру в українському кредитному бюро, а менеджери банку «Агріколь» довіряють даним УБКІ (Українського бюро кредитних історій).

Тому доцільно вважати, що кожне бюро має різний Звід інформації по окремому кредитозаемщику.

Як перевірити свою кредитну історію самостійно?

Навіть дуже надійні системи можуть містити помилки - база даних українців не виняток. Якщо клієнтові кілька разів відмовили по черговому кредиту в різних фінансових фірмах у зв'язку з поганою кредитною історією, то слід перевірити особисті дані по всіх своїх розстрочок та інших видів позики.

Буває так, що база даних зберігає помилкову інформацію, яка псує перше враження про кредитозаємника. Єдиний спосіб виправити ситуацію, що склалася – це переконатися в наявність неправдивої інформації по ходу перевірки зводу даних бюро.

Доступні способи перевірки

Кожне бюро України має свої правила допуску до бази даних громадян країни:

  • УБКІ (Українського бюро кредитних історій) має для споживачів відразу два способи інформування з їх історіями - це подача заяви клієнта або платний сервіс через термінали самообслуговування. У разі помилки системи, можна подати апеляцію тільки за допомогою стандартного письмового звернення до представників бюро - офіс установи знаходиться в Києві, за адресою вул. Грушевського 1Д);
  • ПВБКІ також надає обслуговування, як за адресою київського офісу, так і онлайн. Для подання заяви на розгляд даних у базі слід мати при собі паспорт громадянина України та особистий формуляр ідентифікаційного коду;
  • МБКІ співпрацюють з українськими споживачами за допомогою поштового обслуговування та електронних повідомлень. Замовити довідку можна за допомогою транспортного сервісу – потрібно тільки оплатити витрати на доставку рекомендованого листа поштою. Також можлива апеляція онлайн, у разі недостовірної інформації бази бюро;
  • УКБ має спільний доступ на просторах інтернету, але звернутися зі скаргою можна і в київський офіс компанії. Там же, за адресою бульвар Чоколівський 13, можна і отримати безкоштовну виписку з бази даних.

Багатьом громадянам вдавалося оскаржити помилкову інформацію про своє зведення даних, що сприятливо після вплинуло на їхнє життя.

Що робити, якщо у кредитозаімщіка погана історія по платежах?

Якщо клієнт банківської системи має затримки по планових внесках і щомісячних платежах за кредитами, то його історія не є зразковою. Ці дані неможливо видалити, змінити або приховати. Тоді як відомості по закритих без будь-яких проблем і відхилень від договору платежах зберігається тільки 10 років, то дані про правопорушення і заборгованості за позиками зберігаються протягом всієї кредитної історії громадянина.

Єдиний вихід в українця, який хоче вплинути на свою статистику платежів — це поліпшити показники новими позиками, за якими не буде помічено жодного порушення по ходу погашення боргу. Якщо банки відмовляються видавати чергову позику споживачеві з поганою кредитною історією, то людина користується сервісом інших організацій таких, як:

  • Небанківські компанії - мікрофінансові фірми, які найчастіше не беруть її до уваги зовсім;
  • Мікрокредитні організації з можливістю онлайн-оформлення позики.

Співпраця з даними компаніями буде також зафіксована. Після ряду успішних угод, які увінчалися тільки своєчасними оплатами за рахунками з урахуванням всіх комісій і процентних ставок, можна сміливо відправлятися при потребі в банк – статистика істотно змінилася в кращу сторону для кредиторів.

Як співпрацюють з клієнтами, у яких відсутня кредитна історія?

Дуже обережно ставляться кредитори не тільки до українців з «заплямованою» кредитною історією, але і з громадянами, у яких зовсім немає записів в реєстрі позик. Висновок простий - людині раніше не потрібні були борги і розстрочки будь-яких видів. Але банківські агенти так не вважають.

Для них клієнти з "нульовою" статистикою по платежах - це ненадійний споживач. Багато менеджерів просто перестраховуються і відмовляють такому споживачеві великої позики, пропонуючи для початку суму не більше 3000 гривень. Щоб отримати позитивну відповідь під час важливої угоди з фінансового питання, український кредитозаімщик повинен заздалегідь:

  • Поповнити свою статистику декількома кредитними покупками або за допомогою сервісу Оплати частинами, розстрочки і т. д. ці дані відобразяться в реєстрі;
  • Звернутися за позикою до мікрофінансових організацій – небанківським фірмам не важлива порожня кредитна історія, а досвід співпраці сприятливо вплине на рішення кредиторів з питання великої позики.

Перш, ніж зважиться на покупку кредитної нерухомості або на оформлення позики значної суми для відкриття бізнесу, споживачеві слід себе зарекомендувати, як сумлінний платник. І вийде це зробити тільки за допомогою невеликих фінансових угод з банківськими установами і мікрокредитними фірмами.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 1000 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 0.01%, тільки сьогодні!