УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Компанія Манівео продала ваш борг колекторській організації?

Компанія Манівео продала борги багатьох своїх клієнтів, у яких є прострочення по позиці. І більшість позичальників просто не розуміють, чому їм дзвонять колекторські організації. Спробуємо розібратися, наскільки законна діяльність таких компаній і як поступати.

Насправді, колектори працюють на законних підставах. Хоча з юрточкі зору вони займаються діяльністю, яка далека від правового поля нашої держави. Адже у нас не існує статті, закону, які здатні регулювати їх роботу. Фінкомпанія цілком законно продає борг позичальників, які не платять колекторам. Між іншим, цей пункт зазначений у самому договорі, який укладає з організацією клієнт.

Як вчинити в ситуації, якщо вам зателефонувала колекторська організація і вимагає з вас гроші, які ви брали в Манівео?

Отже, якщо по той бік слухавки з вами буде говорити колектор, то перше, що необхідно у нього дізнатися, на якій підставі фірма з вами зв’язалася. Один з варіантів – організації по вилученню боргів уклала договір з МФО, відповідно до якого буде стягуватися комісія за представлення інтересів, наступна ситуація – компанія викупила борг у Манівео і вимагає його повернення з позичальника.

У тій ситуації, коли колекторська організація викупила борг, ви повинні поступити таким чином:

  • Вимагати, щоб компанія надала відповідний договір, який був укладений з МФО. Якщо фірма відмовляється показати такий документ, швидше за все це шахраї;
  • Якщо організація все ж пред’явила договір, покажіть його юристу, щоб переконатися в його законності. Коли документ буде реальний, тоді колектор діє цілком законно.

Найцікавіше, що колектора буде діяти практично також, як і колекторський відділ МФО, крім того, що дзвінки такої авторитетної організації стануть надходити набагато частіше, а вирази не будуть тактовно підібрані.

Поведінка колекторів полягає в наступних діях:

  • Вони стануть настирливо дзвонити не тільки вам, але і вашим родичам, причому щодня;
  • Регулярно стануть приходити повідомлення про те, щоб вам сплатили борг;
  • Якщо сума немаленька, тоді колектор може прибути за вказаною в анкеті адресою, щоб провести роз’яснювальну бесіду;
  • Організація по стягненню боргів має право подати на вас до суду, зажадавши повернути борг.

Іншими словами, колектори стануть приймати такі дії, щоб ви пам’ятали про свій борг щодня. Найкращим виходом в даній ситуації буде – варіант перекредитування в інший мікрофінансової компанії, припустимо, під нуль відсотків. Сьогодні подібних фірм, що пропонують вигідні умови позик досить багато.

Чи можуть колектори забрати щось у людини, який не виплатив позику?

Незважаючи на те, на якій підставі трудяться колекторські підприємства, вони не мають право щось забирати у позичальника. Єдине, що їм доступно – подати в суд, щоб стягнути кошти з людини, який оформив кредит, але не повернув кошти. У таких ситуаціях, найчастіше, суд приймає позитивне рішення в сторону колекторів.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 500 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 0.01%, тільки сьогодні!