УКР
назад
Курси валют
Кредити
Іпотечний калькулятор

Безвідсотковий кредит: Так чи без відсотків?

Охочих взяти безвідсотковий кредит останнім часом стає все більше. У зв’язку з цим багатьох людей цікавить питання: а чи не чи безпечно це? Чи не таїть чи в собі подібне приваблива пропозиція приховані загрози?

Кредитори – це зовсім не благодійні організації. Вони не збираються працювати в збиток, надаючи кредити, не обіцяють їм вигоди. З цього зовсім не випливає, що пропозиція взяти безвідсотковий кредит – обман. Реклама в таких випадках, як правило, відповідає реальності. Але є один нюанс: у рекламі найчастіше не відображаються додаткові умови, які потім будуть застосовуватися до бажаючого взяти кредит, щоб він отримав можливість скористатися такою пропозицією.

В Україні безвідсоткові кредити пропонуються, як правило, мікрофінансовими організаціями (наприклад, Money4you), а також банками, причому за допомогою кредитних карт. І, звичайно, надання таких кредитів вигідно кредитору, просто платити за це йому будете ви. Так яким же чином він заробляє?

Умови надання позики мікрофінансовими організаціями під 0,01%

Очікуваного деякими підступу тут просто немає. Потрібно тільки звернути увагу на умови: найчастіше такі кредити видаються новим клієнтам, причому на певний термін.

МФО створюють свої бізнес-моделі, засновані на тому, що позичальники звертаються до них кілька разів. Згідно зі статистикою, середня частота такого звернення однією людиною досягає дев’яти раз. Тому ви просто отримуєте пільговий кредит для того, щоб при наступному зверненні в організацію на вас можна було заробити.

Зверніть увагу на прострочення платежу: при її виникненні на вас накладуть штраф. Їх величина найчастіше становить помножену на два звичайну процентну ставку. Тому в разі прострочення ви вже не виплачуєте звичайний безвідсотковий кредит.

У такій ситуації накладається звичайна процентна ставка величиною 1-2% в день саме на безпроцентні дні. Уважно читайте кредитний договір! У них повинні бути вказані такі умови. Буває, що договір передбачає, що ставка величиною 0,01% нараховується тільки протягом перших трьох днів. Люди, що беруть позику, найчастіше просто не звертають уваги на всі ці умови, а потім, коли потрібно їх виконувати, дивуються, вважаючи, що опинилися обдурені.

Так що МФО дійсно готові надати вам безвідсоткову позику, але лише в тому випадку, якщо він буде вчасно погашений.

Безвідсотковий кредитний ліміт: що потрібно мати на увазі?

Деякі банки роблять таку пропозицію: ви оформляєте кредитну карту за умови надання пільгового періоду величиною від тридцяти до дев’яноста днів. У цей період вам дійсно не доведеться виплачувати відсотки, однак можливості заробити банк при цьому не упустить.

Перший спосіб зробити це – стягувати підвищену комісію за зняття грошових коштів готівкою. Наприклад, коли за зняття готівки з картки буде потрібно заплатити до 1%, то при знятті кредитних коштів вам потрібно віддати до 4%, на чому кредитор і заробляє.

Другий спосіб – використання вами карти при відвідуванні магазину. В цьому випадку комісію ви не сплачуєте, однак при використанні pos терміналу банку, їм володіє, доводиться виплачувати відсоток банку, який видав вам карту, а власник магазину повинен віддати банку до 5% суми досконалої операції.

Таким чином, майте на увазі, що безвідсоткові кредити дійсно існують, однак можливості заробітку для банку або організації, його видає, це не скасовує.

Закрыть
Заберіть свою позику!
Позика від 3000 гривень, з будь-якою кредитною історією! Перша позика під 1.2%, тільки сьогодні!